Description
| SKU | 4CM6-316 |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Thread | NPT |
| T – Tube O.D. | 1/4 in |
| P – Pipe Thread | 3/8 |
| A | 1.58 in |
| B – Hex Flat | 9/16 in |
| C – Hex Flat | 11/16 in |
| D | .64 in |
| E Min | .19 in |
| F | .77 in |
| G | 1.25 in |
| H | .56 in |
Why us? New Products for Less!
Phone: 1.832.386.0100
Minimum Order $100
| SKU | 4CM6-316 |
| Material | 316 Stainless Steel |
| Thread | NPT |
| T – Tube O.D. | 1/4 in |
| P – Pipe Thread | 3/8 |
| A | 1.58 in |
| B – Hex Flat | 9/16 in |
| C – Hex Flat | 11/16 in |
| D | .64 in |
| E Min | .19 in |
| F | .77 in |
| G | 1.25 in |
| H | .56 in |




