Description
Hoke Gyrolok Tube Fitting, Male Run Tee, 1/4 in. Tube OD x 1/4 in. Male NPT x 1/4 in. Tube OD, 316 Stainless
| Material | 316 Stainless Steel |
| T – Tube O.D. | 1/4 in |
| P – Pipe Thread | 1/4 |
| A | 2.13 in |
| B – Hex Flat | 9/16 in |
| C – Wrench Pad | 1/2 in |
| D | .64 in |
| E Min | .19 in |
| G | .78 in |
| H | 1.02 in |
| M | 1.11 in |


