Description
Gyrolok Tube Fitting, Female Branch Tee, 1/4 in. Tube OD x 1/4 in. Tube OD x 1/4 in. Female NPT, 316 Stainless
| Material | 316 Stainless Steel |
| T – Tube O.D. | 1/4 in |
| P – Pipe Thread | 1/4 |
| A | 2.53 in |
| B – Hex Flat | 9/16 in |
| C – Wrench Pad | 11/16 in |
| D | .64 in |
| E Min | .19 in |
| G | .94 in |
| H | .84 in |
| M | 1.27 in |


